Skip to navigation | Skip to content

Staff

We have a team of people working around the UK to support our members and deliver the programmes we run.

Locality staff

Senior management team

Margaret Adjaye – Director of Programmes

Tony Armstrong – Chief Executive

Rob Berkeley – Director of Policy and Communications

Steve Clare – Deputy Chief Executive

Alison HuntExecutive Assistant to the Chief Executive

Hugh Rolo – Director of Development

Tina Winders – Director of Finance and Corporate Services

National Delivery Team

Deb Appleby – Development Manager

Neil Berry – Head of Trading North

Emma Critchley – Development Officer

John Dawson – Development Officer

Naomi Diamond – Development Manager

Jeremy Fennell – Development Officer

Zoe Goddard – Development Officer

Kristel Jeuring – Development Officer

Peter Jones – Development Officer

Lyn Kesterton – Development Manager

Debbie Lamb – Development Manager

Mick McGrath – Development Officer

Sophie Michelena – Development Manager

Vicki Papworth – Team Leader

Carole Reilly – Development Manager

Stephen Rolph – Development Manager

Anton Schultz – Development Manager

Ruth Townsley – Development Manager

Phil Tulba – Head of Trading South

Tanya Wall – Development Officer

Find Locality development staff in your area – visit the Locality in my region page

Communications, Policy and Membership

Luke Beaumont – Digital Communications Specialist

Alexia Bird – Membership Developer

Emina Demiri – Digital Media Specialist

Rosy Hearn – Membership Manager

Jo Hume – Membership Developer

Victoria Huntley – Media Coordinator

Susie Rabin – Campaigns Manager

Clare Roebuck – Communications Manager

Kathryn Roper – Membership Developer

Jo Shardlow – Communications Officer

Rebecca Speidel – Communications Officer

Louise Winterburn – Policy Manager / Director of the CREATE Consortium

HR and Finance team

Eilidh Brown – HR Administrator

Mark Davis – Book-keeper

Tanya Ekiyoyo – Head of HR

Peter Knight – Financial Controller

Ricky Mitchell – Administrative Assistant

Nic Platt – Finance Officer

Admin team

Sheila Kenny – Facilities and Administration Manager

Zareefa Khanum – Administrator

Victoria Kent – Receptionist / Administrative Assistant

Noel LeinsterICT Officer

Chantal Nunes – Administrator

Programmes support team

Maj AminProgrammes Administrator

Jim Asbury – Programme Manager

Julia Blest – Programme Administrator

Nicola Berry – Programme Officer

Laura Brown – Programme Officer

Kobie Cadle – Programme Officer

Simone Lamond – Programme Officer

Catherine Perry – Enquiry Handler Officer

Charlotte Tilouche – Programme Administrator

Lawrence Walker – Programme Officer